Brzeg Dolny Wzorową Gminą

Gmina Brzeg Dolny otrzymała wyróżnienie w prestiżowym plebiscycie Wzorowa Gmina za całokształt działań. Statuetkę oraz certyfikat potwierdzający przynależność dolnobrzeskiego samorządu do grona najlepszych w Polsce odebrał w trakcie uroczystej gali na zamku Topacz, burmistrz Stanisław Jastrzębski.

O wyborze najlepszych decydowała kapituła, w skład której weszli najważniejsi samorządowcy w województwie – Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Dolnośląskiego oraz Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki i wydawnictwo Europa Press Media. Poszczególne gminy były oceniane w 12 konkursowych kategoriach. Nagrody i wyróżnienia wręczali Starosta oraz Marszałek województwa dolnośląskiego.

Na Dolnym Śląsku plebiscyt „Wzorowa Gmina” zorganizowany został po raz pierwszy. Z ok. 200 samorządów w województwie ocenie poddano 30. Spośród nich nagrodę odebrało 18 miast. Jak podkreśla dyrektor konkursu, Wyróżnione miasta i gminy mają być wzorem dla innych samorządów, szukających nowatorskich rozwiązań w różnych dziedzinach życia publicznego. To również wyjątkowa nagroda, która jest podsumowaniem wieloletnich działań prowadzonych przez samorządy. Tytuł „Wzorowa Gmina” przyznany został na następne 3 lata. Przypomnijmy że w roku 2014 gmina Brzeg Dolny była laureatem plebiscytu Eurogmina w kategorii Przedsiębiorczość.

certyfikat (Kopiowanie)

Polecamy