Biegali dla Mai

Za nami już 6. Dolnobrzeski Cross Mikołajkowy, na który Grupa Biegamy w Brzegu Dolnym po raz kolejny zaprosiła amatorów aktywnego wypoczynku. W charytatywnym biegu dla Mai wzięła udział liczba ponad 450 uczestników. Wszystkich połączył wspólny cel – pomoc Mai u której w lipcu zdiagnozowano guza mózgu oraz wodogłowie.

W niedzielne, słoneczne przedpołudnie przy Kompleksie Hotelowo-Sportowym atmosfera była gorąca.  Tłumnie zgromadzili się amatorzy aktywnego trybu życia i ci, którzy przyszli typowo rekreacyjnie. To nie tylko biegacze, ale również dzieci, młodzież, mamy i ojcowie z wózkami, a także piechurzy nordic walking. Była to przecież impreza rodzinna, a pobiec mógł każdy – nawet ten najmłodszy – w biegu dla elfów na dystansie 300 metrów. Dla starszych organizatorzy przygotowali bieg główny na 5 km oraz spacer nordic walking na 4 km. Dzisiaj nie liczył się wynik, lecz obecność i zaangażowanie w pomoc Mai.

Uczestnicy biegu po przybyciu na metę byli bardzo zadowoleni. Warto jest nie tylko biegać, ale wspierać tego typu inicjatywy. Każdy uczestnik został nagrodzony medalem 6. Crossu Mikołajkowego. Gratulujemy wszystkim biegaczom. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali niezawodni „Cichociemni”.

 

Polecamy