Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

W miniony piątek w Szkole Podstawowej Nr 5 w Brzegu Dolnym uczniowie szkół podstawowych z powiatu wołowskiego brali udział w Powiatowym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Turniej został wznowiony po czteroletniej przerwie, a jego gospodarzem została dolnobrzeska szkoła.

Uczniowie w trzyosobowych drużynach otrzymali do rozwiązania test, zawierający pytania teoretyczne i praktyczne. Każda z drużyn musiała wykazać się podstawową wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego, znaków drogowych oraz zasad poruszania się po skrzyżowaniach.

W turnieju udział wzięło 24 uczniów z 8 szkół z terenu powiatu wołowskiego. W tym roku podczas turnieju przeprowadzono tylko test, jednak organizatorzy już zapowiadają, że w przyszłym roku formuła turnieju zostanie uatrakcyjniona o zadania praktyczne. Część praktyczna będzie odbywała się w miasteczku ruchu drogowego w Brzegu Dolnym, zlokalizowanym przy orliku na Osiedlu Fabrycznym.

Pierwsze miejsce w tegorocznym Powiatowym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym zajęła Szkoła Podstawowa nr 5 w Brzegu Dolnym, awansując tym samym do Turnieju Wojewódzkiego.

Wszystkim laureatom turnieju serdecznie gratulujemy.

Laureaci konkursu:

I SP 5 Brzeg Dolny

II SP 2 Wołów

III SP Warzęgowo

IV SP 1 Wołów

V SP 6 Brzeg Dolny

VI SP Pogalewo Wielkie

VII SP Lubiąż

VIII SP Krzelów

Polecamy