Bardzo dobry występ Avasatare na mistrzostwach Taekwon-do

avasatare

W sobotę 13 kwietnia Hala Sportowa w Lutynii była areną zmagań dla młodzików (11-13 lat), juniorów młodszych (14-16 lat) oraz juniorów (17-18 lat). Młodzicy walczyli nie tylko o medale ale również o cenne punkty dla klubu w systemie sportu młodzieżowego. Natomiast dla juniorów i juniorów młodszych była to druga (ostatnia w tym roku) kwalifikacja do Mistrzostw Polski.
Do walki o medale Avasatare wystawiło 17 zawodników. Łączny dorobek naszego klubu to 8 medali: 2 złote, 2 srebrne oraz 4 brązowe. 346 konkurentów z 14 klubów musi robić wrażenie biorąc pod uwagę wojewódzki szczebel.
Wynik klubowy oraz indywidualny poszczególnych zawodników znów napawa optymizmem. Mamy zdolne pokolenie młodych adeptów, a co najważniejsze- chcących się uczyć i rozwijać. 2 razy większa suma punktów w sporcie młodzieżowym (za młodzika) w stosunku do zeszłego roku, jest najlepszym wskaźnikiem rozwoju naszego klubu.
Pozytywnie zaskakują medale Emilii Jeziornej, Malwiny Szpyry i Patryka Wodejki w układach. Z młodzików na wyróżnienie zasługuje również Kuba Kwiatkowski, Filip Godlewski, Denis Szeremeta i Hanna Rak. Cała czwórka weszła do ćwierćfinału mimo ponad 30 osobowej konkurencji w układach. Dodatkowo Kuba Kwiatkowski mimo, że jest pierwszoroczniakiem przegrał dopiero (dogrywkę) pojedynek o brązowy medal w technikach specjalnych.
Marek Romański i Gabriela Kaznowska wygrywając konkurencje walk oraz zajmując czołowe lokaty w układach zakwalifikowali się do Mistrzostw Polski Juniorów w obydwu konkurencjach. Jakub Jakubczak pomimo zajęcia III miejsca nie może być w pełni usatysfakcjonowany. Rywal, który wygrał był w jego zasięgu. Z kolei dużym zaskoczeniem okazał się występ Cyryla Wieleby, który zajmując 3 miejsce, rzutem na taśmę również uzyskał kwalifikację do Mistrzostw Polski.
Ostatecznie na Mistrzostwach Polski Brzeg Dolny będzie reprezentować 3 juniorów młodszych i 2 juniorów. Wystartują łącznie w 8 konkurencjach. Został im miesiąc, wspaniała przygoda przed nimi. Niech zrobią wszystko co w ich mocy by właśnie tam osiągnąć szczyt swojej formy i zaznaczyć mocnym akcentem Brzeg Dolny na sportowej mapie Polski!

Podsumowanie wyników:
Młodzicy:

Jędrzej Kędroń
17 miejsce, układy 10-9 Cup
17 miejsce, techniki specjalne

Hanna Rak
5 miejsce, układy 10-9 Cup
19 miejsce, techniki specjalne

Jakub Kwiatkowski
5 miejsce, układy 6-5 Cup
5 miejsce, techniki specjalne

Denis Szeremeta
5 miejsce, układy 6-5 Cup
17 miejsce, techniki specjalne

Filip Godlewski
5 miejsce, układy 6-5 Cup
17 miejsce, techniki specjalne

Patryk Wodejko
II miejsce, układy 6-5 Cup
9 miejsce, techniki specjalne

Malwina Szpyra
III miejsce, układy 6-5 Cup
19 miejsce, techniki specjalne

Emilia Jeziorna
II miejsce, układy 6-5 Cup
9 miejsce, techniki specjalne

Antonina Godlewska
9 miejsce, układy 6-5 Cup
19 miejsce, techniki specjalne

Wiktor Sendyka
17 miejsce, układy +4 Cup
17 miejsce, techniki specjalne

Marta Żak
17 miejsce, układy +4 Cup
19 miejsce, techniki specjalne

Izabela Salomonowicz
9 miejsce, układy +4 Cup
19 miejsce, techniki specjalne

Juniorzy młodsi:

Cyryl Wieleba
III miejsce, walki -70 kg
9 miejsce, układy 6-2 Cup

Igor Białkowski
5 miejsce, walki -64 kg
9 miejsce, układy 6-2 Cup

Jakub Jakubczak
III miejsce, walki -58 kg
5 miejsce, układy 6-2 Cup

Juniorzy: 

Marek Romański
I miejsce, walki -56kg
5 miejsce, układy 5-1 Cup

Gabriela Kaznowska
I miejsce, walki -55 kg
III miejsce, układy 5-1 Cup

Polecamy