Aktywny początek roku w SP 5

„Kodowanie na dywanie”

Klasy 1A i 1B uczestniczą w roku szkolnym 2019/2020 w IV edycji ogólnopolskiego programu #UczymyDzieciProgramować. Praca z ozobotami i matą do kodowania jest świetną zabawą dla dzieci, ale też wstępem do nauki programowania. Można tym samym wejść innymi drzwiami do krainy bajek albo zaprogramować kropkę. Zajęcia prowadzą Panie Agnieszka Kustra i Renata Szewczyk.

rsz

Lekcja wychowania fizycznego z ekstraklasą!

Na ostatnich zajęciach wychowania fizycznego mieliśmy okazję gościć zawodniczki ekstraklasy piłki ręcznej kobiet, które na co dzień trenują w Klubie KPR Gmina Kobierzyce. Panie: Beata Kowalczyk, Monika Koprowska oraz Karolina Mokrzka poprowadziły bardzo ciekawe lekcje, które zorganizował pan Krzysztof Strzałkowski oraz pan Andrzej Nowak.

emes

Artystyczny projekt dwóch uczennic

„Proszę pani! Możemy pomalować starą ławkę?” „No pewnie że możecie!”- tymi słowami rozpoczął się w naszej szkole projekt „ŁAWKA NA TEMAT”, którego autorkami są uczennice klasy 8A – Emilia Jeziorna oraz Maja Grzelak. Dziewczyny postanowiły stworzyć tematyczne ławki do każdej klasy, biorąc pod uwagę nauczane w nich przedmioty. I tym sposobem z sali nr 21 zniknęła stara, popisana ławka, a jej miejsce zajęła piękna, biała biologiczno-geograficzna! Dziewczyny już projektują kolejną-tym razem do sali matematycznej.  Za podpowiedź w realizacji planu dyrektor szkoły dziękuje pani Jolancie Kwiatkowskiej.

Our students can write in English!
Uczniowie z klasy 5B realizują ciekawy projekt „Polish Pen-Friends”, w ramach którego prowadzą regularną, tradycyjną korespondencję ze swoimi kolegami z warszawskiej szkoły. Niby nic w tym niezwykłego, ale jednak! Otóż uczniowie piszą do siebie w języku angielskim! Jak dobrze wiemy, wiedza językowa nabiera mocy, kiedy potrafimy jej użyć. Taka praktyka daje właśnie naszym uczniom niezwykłą okazję do zwyczajnej komunikacji w obcym języku. Pomysłodawczynią projektu jest pani Magdalena Grzelak, nauczycielka języka angielskiego.

emes

Poniedziałkowy poranek upłynął w wyjątkowy sposób uczniom w świetlicy szkolnej oraz tym z zerówki. Otóż gościli oni u siebie niezwykłą kotkę Kici Kocię – bohaterkę serii książek autorstwa Anity Głowińskiej dla najmłodszych czytelników. „Kicia Kocia to rezolutna kotka, która wraz z wyrozumiałymi opiekunami i wiernymi przyjaciółmi odkrywa odważnie świat i uczy się najważniejszych zasad i prawideł w codziennym życiu”.
Za ciekawe zajęcia dyrektor szkoły dziękuje niezawodnej jak zawsze i pomysłowej Księgarnia Brzeg Dolny – Księgarnia Stanisława Skrzyńska oraz Pani Barbara Skrzyńska!

 

Klasy 7 i 8 w projekcie „Uniwersytet Młodego Odkrywcy”
Już wkrótce najstarsi uczniowie „piątki” wezmą udział w projekcie „Uniwersytet Młodego Odkrywcy” realizowanym przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Transportu i Logistyki we Wrocławiu! Co to oznacza dla nas w praktyce? Uczniowie wraz z opiekunami zostali zaproszeni na cykl zajęć, warsztatów i wykładów obejmujących dwie dziedziny wiedzy – logistykę i transport.
Prowadzący przygotują dla uczestników m.in. warsztaty z dronami w roli głównej czy sprzętem wykorzystywanym w lotnictwie. Projekt realizowany będzie oczywiście w siedzibie uczelni.
Ponadto organizatorzy zapewniają naszym uczniom transport, całodzienne zajęcia oraz wyżywienie. Pierwszy wyjazd odbędzie się już w dniach 23-25 października, a kolejny – w drugim semestrze.

emes

Czasami dostajemy też nagrody!

Poniedziałkowy apel stanowił okazję do wręczenia dyplomów oraz upominków uczniom wyróżnionym w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Zachowaj Trzeźwy Umysł „. Nagrody, które wręczyła przedstawicielka Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, pani Ewa Czybier, otrzymali uczniowie kl. 8B: Alicja Czajowska, Dariusz Kociołek oraz Maja Szulik. Serdeczne gratulacje! Jak to miło, kiedy kreatywność jest doceniana.

 

emes

 

 

Polecamy