Akcja „Trzeźwy Poranek”

Dzisiaj od wczesnych godzin porannych policjanci z wydziału ruchu drogowego Policji Powiatowej w Wołowie sprawdzali trzeźwość kierujących pojazdami na głównych drogach w powiecie wołowskim. Kontrole przeprowadzone zostały w ramach akcji prewencyjnej „Trzeźwy poranek”.

W Brzegu Dolnym funkcjonariusze przeprowadzali kontrole przy ul. Sienkiewicza, gdzie ruch pojazdów zwłaszcza samochodów ciężarowych w godzinach porannych jest wzmożony.

Policjanci wyposażeni w tzw. testery, w które kierowca musi dmuchać z odległości kilku centymetrów przez kilka sekund, skontrolowali ponad 300 kierowców. Wśród nich funkcjonariusze ujawnili jednego kierowcę, który usiadł za kierownicą mimo wypitego wcześniej alkoholu.

Celem akcji „Trzeźwy poranek” jest wyeliminowanie z naszych dróg tych, którzy siadają za kierownicą po wypiciu alkoholu.

Przypomnijmy, że za prowadzenie auta w stanie po spożyciu alkoholu, czyli powyżej dwóch dziesiątych promila, grozi nie tylko utratą prawa jazdy i zakazem prowadzenia pojazdów, ale również karą grzywny.

Polecamy