60-ty jubileusz sportowy J.Szabowskiego

Człowiek z wizją, pasją i charyzmą, całe jego życie to sport zapaśniczy i praca z młodzieżą, której poświęcił się bez reszty. Jubileusz z okazji 60-lecia pracy w zapasach obchodzi Józef Szabowski – trener w MKS Rokita. Przez wszystkie te lata Józef Szabowski wychował wielu medalistów Mistrzostw Polski i Pucharów Polski. Jest twórcą wielu sukcesów w historii sekcji zapaśniczej z Brzegu Dolnego.

W sobotę w KH-S Rokita z tej okazji miała miejsce uroczystość jubileuszowa. Były podziękowania, gratulacje i życzenia.
Na trenerze sportów siłowych spoczywa podwójna odpowiedzialność, po pierwsze musi przygotować zawodników do zawodów a po drugie wychować ich w taki sposób, żeby swoich umiejętności  i siły nie wykorzystywali w innym celu niż sportowym – mówił zastępca burmistrza Paweł Pirek.

Nie sposób wymienić wszystkich gości, którzy pojawili się tego dnia aby pogratulować i złożyć życzenia jubilatowi. Byli przedstawiciele zaprzyjaźnionych klubów m.in. z Milicza, Wrocławia, Gogolina, trenerzy, zawodnicy, znajomi i przyjaciele.
Jubilat nie krył łez i wzruszenia, on również podziękował wszystkim za ciepłe słowa, które usłyszał.

Dobry trener to opiekun, autorytet i przyjaciel. Pracując z zawodnikami na małe i duże sukcesy, pokonując z nimi problemy kształtował ich sportowo i wpajał zasady, które działają na macie i w życiu.
Gratulujemy panu Józefowi  imponującego trenerskiego stażu i dorobku.

Polecamy