60 lat kapłaństwa ks. Jana Kwasika

W niedzielę o godzinie 13.00 w kościele pw. Chrystusa Króla rozpoczęła się uroczysta msza św. z udziałem JE księdza kardynała Henryka Gulbinowicza, odprawiana w intencji ks. prałata Jana Kwasika, który obchodzi jubileusz 60-lecia święceń kapłańskich.

Na uroczystość oprócz kapłanów, sióstr zakonnych i rodziny, przybyli przedstawiciele samorządu lokalnego oraz parafianie. Ksiądz Zbigniew Słobodecki po seminarium duchownym trafił do parafii Chrystusa Króla w Brzegu Dolnym. Przez dziesięć lat jako wikary współpracował z księdzem Janem. W niedzielę wygłosił homilię, w której przypomniał najważniejsze momenty z życia jubilata.Ks. Jan Kwasik to budowniczy dwóch kościołów. Pierwszy wyremontował w Ligocie Książęcej – jego pierwszej parafii, drugi wybudował w Brzegu Dolnym. Tym samym wpisał się na karty historii archidiecezji wrocławskiej.

Po mszy św. przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Lech wraz z burmistrzem Stanisławem Jastrzębskim wręczyli jubilatowi tytuł „Honorowy Obywatel Brzegu Dolnego” nadany w maju przez Radę Miejską. Były burmistrz i wojewoda Aleksander Marek Skorupa podziękował ks. Janowi za współpracę i pomoc podczas przemian jakie zachodziły w Polsce i w naszej gminie w latach dziewięćdziesiątych.

Z życzeniami i kwiatami ustawiła się długa kolejka chętnych. Życzyli jubilatowi nie tylko dobrego zdrowia, ale również dziękowali mu za wszystko co udało mu się zrobić dla parafii, parafian i naszego miasta. Jubilat podziękował wszystkim. Podczas uroczystości z rąk księdza kardynała Henryka Gulbinowicza burmistrz Stanisław Jastrzębski i Aleksander Marek Skorupa otrzymali pierścienie Tysiąclecia Archidiecezji Wrocławskiej.
Radosław Kozioł

Polecamy