5. Dolnobrzeski Cross Mikołajkowy

To już 5. Dolnobrzeski Cross Mikołajkowy zorganizowany został w Brzegu Dolnym i tak jak w poprzednich latach udział w nim wzięli nie tylko mieszkańcy naszej gminy ale i okolicznych miejscowości. Licznie przybyli uczestnicy chcieli wesprzeć chorego Olka bo Cross Mikołajkowy to nie tylko impreza biegowa ale przede wszystkim impreza charytatywna, podczas której zbierane są pieniądze na rzecz chorego dziecka. W tym roku bohaterem Crossu był  5 letni Olek Stadnik, który cierpi na dziecięce porażenie mózgowe.

Od rana uczestnicy biegu zgłaszali swój udział a chętnych do przebiegnięcia 5 kilometrowej trasy było wielu.
Imprezę tradycyjnie rozpoczął „Bieg Elfów”, w którym brali udział najmłodsi uczestnicy zabawy. Te troszkę starsze dzieci biegły same,  młodsze -z rodzicami i dziadkami, najmłodsze w wózkach też miały swój udział. Po przebiegnięciu trasy wokół górki, każdy otrzymał pamiątkowy medal.
Potem szykowano się do głównego biegu, najpierw jednak była obowiązkowa rozgrzewka poprowadzona przez Fitnessację.
Chwilę  potem rozgrzani do czerwoności  biegacze ruszyli w trasę.
Biegacze mieli do pokonania trasę liczącą 5 kilometrów. Piechurzy z kijkami szli na dystansie o kilometr krótszym. Szły też całe rodziny z wózkami, rowerkami i pieskami. Po kilkunastu minutach na mecie pojawili się pierwsi uczestnicy, inni trochę później. Ale nie liczył się wynik, tylko obecność i wsparcie.

Wśród kilkuset biegaczy nie zabrakło burmistrza Brzegu Dolnego i jego małżonki.
Dolnobrzeski Cross Mikołajkowy w dużej części wspiera gmina Brzeg Dolny. W tym roku imprezę ze względu na ogromne zainteresowanie, zorganizowano na terenie Kompleksu Hotelowo-Sportowego Rokita.

Po biegu każdy mógł się posilić kiełbaską z ogniska, można było zjeść pysznych pierogów czy skosztować domowego ciasta. Był też kiermasz świątecznych ozdób, loteria fantowa i licytacje.
Cały dochód uzyskany z imprezy przeznaczono na rzecz  chorego Olka. Mieszkańcy chwalą tego typu inicjatywy bo jak mówią warto a nawet trzeba pomagać.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom imprezy i tym, którzy pomogli przy organizacji.
A my mieszkańcy dziękujemy organizatorom za wspaniałą wspólną zabawę i do zobaczenia za rok.

Polecamy