42. Sesja Rady Powiatu Wołowskiego

Nikt chyba nie spodziewał się takich emocji podczas 42. sesji Rady Powiatu Wołowskiego. Na obradach pojawiło się wielu gości – wśród nich byli mieszkańcy wsi gminy Wołów oraz pracownicy Powiatowego Centrum Medycznego, którzy przyszli ze swoją petycją.
Sesja rozpoczęła się od wniosku starosty o uzupełnienie porządku obrad o dwa punkty dotyczące budżetu. Natomiast radny Marek Cukrowski złożył wniosek o usunięcie z porządku punktów dotyczących głosowania nad budżetem powiatu na rok 2018 i wieloletnią prognozą finansową.
W głosowaniu porządku obrad po raz pierwszy w historii rady pojawił się remis. Było 8 do 8 pomiędzy koalicją a opozycją, (nieobecny był wiceprzewodniczący Łukasz Ciołek).
Po przerwie rozpoczęła się dyskusja co należy zrobić… Oprócz propozycji powtórzenia głosowania, rozpoczęła się dyskusja o przyszłorocznym budżecie. Według opozycji budżet pogrąży powiat na długie lata.
Opozycja chciała, aby dyskusja o budżecie wróciła ponownie do komisji. Zarząd powiatu może przecież pracować na zaplanowanym, ale nie uchwalonym budżecie.
Powtórzenie głosowania porządku obrad ponownie nie dało nic. Kolejny remis 8 do 8 spowodował konsternację wśród koalicji. Znów rozpoczęły się konsultacje co z tym zrobić… W końcu Przewodniczący Rady Kazimierz Pakulski podjął decyzję o przerwaniu sesji do 28 grudnia do godziny 15.30. To oburzyło zgromadzonych mieszkańców Wołowa i pracowników PCM.
Zaraz po świętach 27 grudnia – w przerwie 42. sesji – odbędzie się sesja 43. – nadzwyczajna. Podczas niej radni mają podjąć decyzję w sprawie uchwał dotyczących budżetu na 2017 rok.

Polecamy