41. Sesja Rady Miejskiej

Niebawem rozpoczyna się sezon wakacyjny, wszyscy mieszkańcy Brzegu Dolnego i okolic będą szukać miejsca, aby ochłodzić się w upalne dni i zażyć kąpieli słonecznych. Od lat rekreacyjne kąpielisko „Wały” zasilane wodami gruntowymi stanowi świetną alternatywę na letnie wypady nad wodę.
Jednym z tematów poruszonych na 41. sesji rady miejskiej było rozpatrzenie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na utworzenie miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli oraz określenia sezonu kąpielowego. Od teraz Ośrodek Wypoczynkowy Wały, nie będzie kąpieliskiem, ale dostanie status miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli.

Uchwalenie tej ustawy wprowadza nowe zasady korzystania z miejsc przeznaczonych do kąpieli. Określony zostanie termin w którym będzie można się kąpać. Jest to 30 kalendarzowych dni,  w których oficjalnie można korzystać z kąpieli wodnych. Od piątku do niedzieli, kąpielisko będzie strzeżone przez ratowników od momentu otwarcia aż do zamknięcia, natomiast od poniedziałku do czwartku  w godzinach 10 -18, poza tymi godzinami teren ośrodka będzie otwarty, ale nie będzie na nim ratowników.
Radni przegłosowali ustawę 13 głosami za przy jednym wstrzymującym się.

Ważną kwestią poruszoną na 41. sesji rady miejskiej było rozpatrzenie zasady udzielania dotacji celowej ze środków budżetu Gminy Brzeg Dolny na zadania służące rozwojowi rodzinnych ogrodów działkowych. Na sesji poruszona została m.in.: kwestia przedsięwzięć infrastrukturalnych, takich jak sieć wodociągowa i kwestia stałej dostawy wody na działkach oraz pomocy finansowej działkowcom przy modernizacji ogrodów.
14 głosami za, uchwała została przegłosowana.

Polecamy