32. Memoriał Antoniego Łakomego

Na turniej zapaśniczy w stylu wolnym o Memoriał Antoniego Łakomego przyjechało 11 drużyn z różnych części kraju oraz drużyna z czeskiego Hradec Kralowe.
To już 32. edycja zawodów na cześć byłego zawodnika sekcji MKS Rokita Brzeg Dolny. Antoni Łakomy walczący w stylu wolnym, w kategorii wagowej 57-68 kg, w 1972 roku został wyróżniony złotą odznaką Polskiego Związku Zapaśników.

W tym roku zawody zorganizowane zostały z myślą o najmłodszych zapaśnikach. Turniej o Memoriał Antoniego Łakomego należał do zawodników sekcji MKS Rokita.
Z wynikiem 37 pkt w ogólnej klasyfikacji, nasi młodzi zapaśnicy okazali się bezkonkurencyjni pokonując drużynę z Łodzi, która z wynikiem 26 punktów uplasowała się na drugim miejscu. Na miejscu trzecim znalazła się sekcja zapaśnicza „Bizon” Milicz.
Osiem złotych medali potwierdza doskonałą formę dolnobrzeskiej sekcji.
W kategorii dziewcząt w wadze 27 kg pierwsze miejsce zdobyła Emilia Wierzchowska, w kategorii wagowej 41 kg najlepsza była Sara Czech, natomiast Daria Nowotyńska zwyciężyła w wadze 63 kg. Wśród chłopców pierwsze miejsca zajęli: Oleksji Gurak w kategorii 23 kg, Michał Urbanowicz 28 kg, Dawid Wierzchowski 29 kg, Jurij Gurak 31 kg oraz Filip Broniewicz 65 kg.

Podczas dekoracji zwycięzców, została wręczona nagroda dla byłego zapaśnika dolnobrzeskiej sekcji Michała Szercera, który z kolei wręczył Józefowi Szabowskiemu oraz Leszkowi Leśniakowi pamiątkową statuetkę.

Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom 32. edycji Turnieju o Memoriał Antoniego Łakomego: „Dominik” – Marek Skorek, „Leo – Cyfer – Jotte”, Sklep Spożywczy – Małgorzata Witiak, Salon Fryzjerski – Joanna Koleśniak, Gummayster – Wulkanizacja, Sprzedaż Opon – Konrad Borzyński, Firma Budowlana – Henryk Rekosz, PCC Rokita, Firma – Krzysztof Piasecki, Gmina Brzeg Dolny, Związki Zawodowe „Solidarność” – Andrzej Lech, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Chemik” – Krzysztof Wałęga, Firma – Robert Strzelecki.