15 lat chóru Oremus

Z miłości do muzyki, 15 lat temu założony został dolnobrzeski chór „Oremus” prowadzony przez Małgorzatę Aleksander Tęcza.
„Oremus” to ludzie wykonujący na co dzień różne zawody i mający różne zainteresowania, jednak to co łączy ich wszystkich, to śpiew. Śpiewają z wielkim zaangażowaniem i pasją, bo śpiewają na chwałę Boga.

Koncert jubileuszowy z okazji 15–Lecia chóru „Oremus” rozpoczął się gościnnym występem chóru „Radość”, któremu przewodniczy Michał Wróblewski.
Młode chórzystki z grupy „Oremuski” również przygotowały dla jubilatów specjalny występ.
Z okazji niedawno obchodzonego Święta Niepodległości można było usłyszeć repertuar patriotyczny w ich wykonaniu.

Po gościnnych występach, na scenie dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury zaśpiewał oczekiwany przez wszystkich chór „Oremus”, który wykonał m.in. utwory: Wolfganga Amadeusza Mozarta, Stanisława Moniuszki czy księdza Antoniego Landowskiego.

Druga część koncertu pokazała zebranej publiczności zupełnie odmienny od części pierwszej repertuar chóru. Zaśpiewali oni pieśni Piotra Rubika na głos solowy i chór: „Miłość cierpliwa jest”, „Świat się nie kończy” oraz „ Niech mówią, że to nie jest miłość” . Ich występ zachwycił zebraną widownię.

Z okazji wieloletniej działalności, dyrygentka oraz chórzyści zostali nagrodzeni statuetkami, które wręczyła dyrektor DOK Danuta Chłód, burmistrz Stanisław Jastrzębski oraz przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Lech.

Chórowi „Oremus” gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych owocnych lat, w miejmy nadzieję coraz większym gronie.

Polecamy