100 tysięcy drzew na 100-lecie Niepodległości

Przy Szkole Podstawowej nr 1 miała miejsce ogólnopolska akcja sadzenia drzew z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Duże przedsięwzięcie patriotyczno-ekologiczne, rozpoczęło się w 9 września 2018 roku w Warszawie i bierze w nim udział kilkanaście miast w całej Polsce. Akcja ma na celu uczczenie 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, a przy okazji zwrócenie uwagi Polaków na potrzebę dbałości o środowisko naturalne Ojczyzny.
W Brzegu Dolnym posadzony został dąb bezszypułkowy oraz odsłonięto tablicę upamiętniającą Stefana Nizio – uczestnika walk o niepodległość. Na uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej i wsadzenia drzewka obecni byli: Burmistrz Brzegu Dolnego Paweł Pirek, zastępca Burmistrza Artur Michałek, dyrektor Domu Kultury Danuta Chłód, Andrzej Żyłajtis wnuk upamiętnionego Stefana Nizio – dyrektor Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, Bartłomiej Wiązowski wiceprezes Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na uroczystości obecni byli również przedstawiciele dolnobrzeskiego samorządu, dzieci i młodzież oraz rodzina upamiętnionego Stefana Nizio, która po zesłaniu w 1946 roku osiedliła się w Brzegu Dolnego.
Z okazji tego uroczystego wydarzenia, młodzi laureaci piosenki patriotycznej z Przedszkola Samorządowego nr 2 zaśpiewali „Uwięziony ptak”.

Polecamy