23.edycja konkursu recytatorskiego „Pegazik”

Młodzież szkolna już po raz 23 mogła sprawdzić swoje umiejętności w dolnośląskim konkursie sztuki recytatorskiej „Pegazik”. W Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury odbyły się kwalifikacje do etapu powiatowego. Repertuar wybierali uczestnicy, często z pomocą nauczycieli języka polskiego. Na konkursie można było usłyszeć wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Joanny Kulmowej czy fragmenty powieści zagranicznych autorów m.in.: Johna Greena.
Okazuje się że wiersze Juliana Tuwima nieustannie bawią i zachwycają nie tylko dorosłych, ale również dzieci, które chętnie uczą się wierszowanych historii polskiego poety.

Jury w składzie Jarosław Paczkowski, Natalia Kacprzak oraz Jarosław Iskra wybrało dziewięcioro uczniów, którzy spełnili wszystkie kryteria brane pod uwagę przy ocenie występów. Komisja przyznała że z roku na rok wybór jest coraz trudniejszy gdyż konkurs jest na bardzo wysokim poziomie.

Rozdano wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych. Z grupy uczniów szkół gimnazjalnych wyróżnienia otrzymały: Weronika Woźniak, Dominika Tomczak oraz Adrianna Zaczkiewicz.
Ze szkół podstawowych dyplomy otrzymali: Filip Kowalski, Milena Oparska, Oskar Urbański, Maja Kasprzak oraz Sara Liczberska.
Przyznane wyróżnienia zagwarantowały uczniom udział w etapie powiatowym.

Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników, którzy zaprezentują umiejętności recytatorskie na kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się na początku marca w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wołowie.

Polecamy